آرمان


شرکت سرمایه گذاران فناوری(تک‌وست)

نام موسس:
شرکت سرمایه گذاران فناوری(تک وست)
نماینده موسس در هیئت مدیره:
آقای فردوس باقری
حوزه زنجیره ارزش موسس:
فناوری اطلاعات و ارتباطات، فناوری مالی، بانکداری الکترونیک، توسن بوم، ...
معرفی موسس:

شرکت سرمایه گذاران فناوری (تک وست) با هدف توسعه کسب و کار در صنعت فناوری اطلاعات و تکمیل زنجیره ارزش خدمات خود ، به طور مستقیم و غیر مستقیم در پروژه های مختلف اقدام به سرمایه­گذاری کرده است. پیشینه مدیران ارشد و صاحبان سهام تک­وست به سال 1378 و تاسیس شرکت کیش­ویر باز می­گردد که با هدف ایجاد محصولات و ارائه راهکارهای نوین در عرصه های مختلف فناوری اطلاعات کشور مانند بانکداری و دولت الکترونیک شکل گرفت. موفقیت این شرکت در طراحی و پیاده سازی نخستین راهکار نوین بانکی با بهره­مندی از توان فنی و تخصصی داخلی، موجبات تحولی عظیم در صنعت بانکداری مدرن کشور را فراهم آورده است. گسترش حوزه های فعالیت این مجموعه تا سال 1378 به تاسیس مجموعه شرکت­های گروه توسن منجر شد که هم‌اینک به به عنوان مهمترین زیر مجموعه تک­وست در کنار دیگر شرکتهای فعال، به عنوان ارائه دهنده خدمات نوین و پیشرو صنعت فناوری اطلاعات به کار خود ادامه می­دهند.

تعداد کل پرسنل گروه در سال 1392 (در 8 شرکت) حدود 1150 نفر با درآمد کل بالغ بر 1،855 میلیارد ریال و در سال 1393(در 8 شرکت) بیش از 1500 نفر با درآمد کل بیش از 3.000 میلیارد ریال بوده است.

در جدول ذیل سرمایه‌گذاری‌های موفق هلدینگ ذکر شده‌اند که کماکان هلدینگ در ترکیب سهامداری آنها حضور دارد.

شرکت توسعه سامانه­های نرم افزاری نگین(توسن)

این شرکت به عنوان اولین شرکت تشکیل شده در گروه توسن محسوب می شود. حوزه اصلی فعالیت این شرکت در زمینه ارائه راهکارهای جامع بانکی، سامانه های مدیریت اطلاعات و طراحی و تجهیز مرکز داده (Data Center) می­باشد. در حال حاضر بدنه کارشناسی شرکت از بیش از 700 نفر پرسنل سرآمد تشکیل شده است که با تخصص های متنوعی، خدمات لازم را به مشتریان توسن ارائه می دهند.

شرکت توسعه فناور توسن

این شرکت با فراهم آوردن پاسخ مناسب به نیاز و خواسته­های مشتریان و برای حضور توامان در بازار نرم افزار و سخت افزار حوزه پرداخت تاسیس شد. این شرکت با تمرکز بر دو محور پول­فیزیکی وپول­الکترونیک به ارائه راهکارهای متنوع به بانک­ها و شرکت­های  psp  می­پردازد.

شرکت داده کاوان هوشمند توسن

این شرکت با هدف ترکیب سه گانه دانش اساتید دانشگاهی، مهارت مهندسان خبره و تجربه مدیران متبحر حوزه نرم افزار تشکیل شده است تا بانک­ها را در اتخاذ تصمیمات هوشمندانه یاری کند. این شرکت در حوزه­های دانشی مدیریت حجم بالای اطلاعات، تحلیل داده و کسب وکار داده کاوی وفناوری ­های نمایش اطلاعات تخصص دارد.

شرکت سامانه های هوشمند اطلاعاتی توسن البرز (سها)

این شرکت در سال 1388 با هدف طراحی و پیاده سازی سیستم‌های پرداخت خرد و سیستم­های هوشمند حمل و نقل تاسیس شد و در سال 1389 توانست طی مناقصه ای به مدت ده سال، به عنوان مجری انحصاری صدور و تسویه حساب بلیت الکترونیک در شهر تهران معرفی شود. در حال حاضر سها حدود 500 نفر پرسنل دارد که 70 نفر آنها مدیران و کارشناسان ستادی و مابقی متصدیان شارژ و فروش بلیط الکترونیک در باجه های (ezpay) می­باشند.

به علاوه شرکت پرداخت سامان کیش یکی از سرمایه‌گذاری‌های منتهی به خروج موفق است که در حوزه پرداخت الکترونیکی ((psp فعالیت می­کند. این شرکت با مشارکت 50 درصدی توسن و بانک سامان تاسیس شده بود، در سال 1391 به ارزش 280میلیارد ریال به بانک سامان واگذار شد.

در جدول بعد نیز برخی از شرکت‌های تحت سرمایه‌گذاری شرکت ذکر شده‌اند که نوپا بوده و در مرحله رشد قرار دارند.

شرکت ماتریس تحلیلگران سیستم های پیچیده

شرکت ماتریس تحلیلگران سیستم های پیچیده با نام تجاری تحلیلگران، با هدف فرهنگ سازی در زمینه مهندسی مالی و مدیریت ریسک، طراحی سیستم های بومی بر اساس الگوی مسئله محوری، تولید سیستم های قابل اطمینان و پایدار، پشتیبانی نزدیک سیستم ها همراه با بازخورد مداوم، توسعه پیوسته و به روز مدل­ها و تکنیک های محاسباتی ارزیابی کمّی در حوزه مهندسی مالی و مدیریت ریسک در حال فعالیت است. این فعالیت­ها، منجر به تولید نرم افزارهای تخصصی متعددی از جمله نرم افزارهای اعتبارسنجی، رتبه بندی اعتباری، مدیریت ریسک، مدیریت دارایی و بدهی و سایر نرم افزارهای مرتبط با مهندسی مالی شده است.

شرکت سامانه های یکپارچه سیمرغ تجارت

شرکت سامانه های یکپارچه سیمرغ تجارت با نام تجاری سیمرغ تجارت، با هدف استقرار و بهره برداری از سامانه پرداخت خرد برای صدور کیف پول الکترونیکی در شبکه پرداخت خرد کشور با مشارکت بانک تجارت تأسیس شده است. این شرکت در نخستین گام با تمرکز بر ارائه خدمات در بانک تجارت فعالیت می ‌کند.

شرکت سامانه های یکپارچه بزرگ فردا

شرکت سامانه های یکپارچه بزرگ فردا با نام تجاری ( TLS )با هدف ارائه راهکارهای بانکی مبتنی بر پردازنده ها و سرورهای بزرگ مقیاس آی بی ام  (IBM)  با تمرکز بر روی بانک های بزرگ کشور تشکیل شده است. این شرکت در برنامه های آتی خود با نگاه آینده نگرانه و نوآورانه به قصد دگرگونی و تحول اساسی در حوزه سامانه های یکپارچه بانکی، سعی دارد تجربیات خود را به شکل راهکارهای نوین و مدیریت داده های بزرگ مقیاس در حوزه صنعت بانکداری ارائه کند.

 

 

* اطلاعات بیشتر در خصوص شرکت از تارنمای آن به نشانی http://tecvest.ir  قابل دسترسی است.