آرمان


مدیریت سرمایه ارزش‌آفرین کوروش(گروه گلرنگ)

نام موسس:
مدیریت سرمایه ارزش‌آفرین کوروش
نماینده موسس در هیئت مدیره:
آقای دکتر ابراهیمی
حوزه زنجیره ارزش موسس:
کالاهای تندمصرف (FMCG)، انرژی، دارو، درمان و سلامت، لجستیک، آموزش، بازی و سرگرمی
معرفی موسس:

شرکت مدیریت سرمایه ارزش‌آفرین کوروش به عنوان بازوی سرمایه‌گذاری گروه صنعتی گلرنگ یکی از موسسان صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه یکم آرمان آتی می‌باشد. گروه صنعتی گلرنگ، به عنوان یکی از بزرگترین هلدینگهای صنعتی اقتصادی کشور، می‌تواند به استارت‌آپ‌ها در  

گروه صنعتی گلرنگ در سال 1382 به ریاست هیئت‌مدیره آقای محمد کریم فضلی و انتخاب دکتر مهدی فضلی به سمت مدیرعاملی تأسیس شد. مبنای شکل‌گیری این گروه مجموعه‌ای از شرکت‌های فعال در صنعت شوینده بود که از مدتها پیش توسط خانواده فضلی تاسیس شده بود. از جمله می‌توان به شرکت پاکشو در سال 1351، شرکت گلپخش اول در سال 1378، شرکت گلرنگ پخش در سال 1379 و شرکت پدیده شیمی نیلی در سال 1379 اشاره کرد.

روند توسعه گروه از سال 1382 با شتاب زیادی دنبال شده است و امروزه گروه صنعتی گلرنگ دارای ۴۰ برند فعال می‌باشد و نزدیک به ۱۰۰ شرکت متنوع را در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌الملل، در حوزه‌های مختلف کسب و کار شامل می‌شود؛ حوزه‌هایی چون: صنایع شوینده و بهداشتی، صنایع غذایی، صنایع دارویی، صنایع سلولزی، توزیع و فروش، صنایع آرایشی و زیبایی، صنعت خودرو، نفت، گاز، پتروشیمی، معدن، انرژی، ساختمان، خدمات بازرگانی بین‌المللی، چاپ و بسته‌بندی، خدمات بیمه، حمل و نقل سراسری، تولید مواد شیمیایی پلاستیک و پلیمر، خدمات آموزشی، فناوری اطلاعات،

در حال حاضر بیش از ۱۶۰۰۰ نفر در این گروه صنعتی مشغول به‌کار هستند و چشم‌انداز آن، پیوستن به فهرست ۵۰۰ شرکت برتر بین‌المللی تا سال ۱۴۰۴ است؛ به گونه‌ای که ۴۰ درصد از فروش این گروه صنعتی، بین‌المللی و برون مرزی باشد.

گروه صنعتی گلرنگ دارای ده‌ها برند مشهور در صنایع گوناگون فعال در عرصه های مختلف اقتصادی است. تقریبا تمامی ایرانیان و بخشی از مصرف‌کنندگان منطقه‌ای و بین‌المللی با بسیاری از این برندها آشنا هستند؛ برندهایی چون گلرنگ، اوه، سافتلن، اویلا، فامیلا، اکتیو، بایودنت، بارلی، نانسی، هوم پلاس، مرسی، مریدنت، گلدنت و ... .

در حال حاضر گروه صنعتی گلرنگ بیش از 50 شرکت متنوع را شامل می‌شود و بیش از 10 هزار نفر در این گروه صنعتی مشغول به‌ کارند که برخی از آنها عبارتند از: شرکت تولیدی و شیمیایی پاکشو، صنایع سلولزی ماریناسان، گلپخش اول، گلرنگ‌پخش، آرین پخش پیشرو، گلبرگ بهاران، پدیده شیمی پایدار، شرکت سرمایه‌گذاری دارویی گلرنگ، پدیده شیمی نیلی، صنایع الکترونیک گلرنگ، تیان گاز استیل، آنیتاسان، فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کورش، گلرنگ سازه، گلرنگ رسانه، آریان تجارت شرق، دالین مهر، پاکان پلاستکار، دنیا به‌پاک، ویوناسان، آرین صنعت سلولز، پدیده شیمی جم، سایبان امن آرین، فاران شیمی، آرین سیستم، سلامت پخش هستی، آرین شیمی پلاست.

در تاریخ 28 دی ماه سال 1392 دفتر همکاری‌های دانشگاه شریف و گروه صنعتی گلرنگ افتتاح شد.
وظیفه این دفتر تنظیم و پیگیری تمامی روابط بین دو مجموعه دانشگاه و گلرنگ است. از جمله مهم‌ترین مواردی که در این دفتر به طور بسیار جدی دنبال می‌شود، آن است که فرصت‌های فعالیت علمی و اقتصادی از میان ایده‌های مختلف و متعددی که از مجموعه‌های مختلف دانشگاهی و غیر دانشگاهی ارائه می‌گردد، شناسایی شده، در دو مجموعه از جنبه‌های مختلف پرورش یافته و در نهایت در قالب پروژه تحقیقاتی یا پروژه تجاری به نتیجه رسانده شود. به همین منظور علاقه مندان می‌توانند در صورت داشتن هر ایده نوآورانه علمی یا تجاری به دفتر مراجعه کرده و از راهنمایی‌های کارشناسان دفتر برای پرورش ایده و ارتباط با گروه صنعتی گلرنگ استفاده نمایند.

به منظور آشنایی بیشتر با گروه صنعتی گلرنگ می‌توانید از تارنمای آن به نشانی https://www.golrang.com/ بازدید نمایید.